Pomysł obchodów Święta Szkoły zrodził się w głowach nauczycieli i uczniów w związku z potrzebą zaprezentowania mieszkańcom swoich całorocznych sukcesów. Szybko okazało się, że był to bardzo dobry pomysł. Rada Pedagogiczna wspierana Radą Rodziców zapewniła rozrywkę kulturalną – czyli występy słowno–taneczno–muzyczne, wystawy prac dzieci i dorosłych. Najlepszym miesiącem okazał się czerwiec, w którym podsumowujemy całoroczną pracę dzieci, pokazujemy ich umiejętności i talenty oraz wykorzystujemy pogodę jaką daje nam ten miesiąc. Rada Rodziców zorganizowała ogródki gastronomiczne, bo cóż to za impreza na której goście będą głodni. Połączyliśmy wszystkie propozycje i powstał dzień wspólnej zabawy dużych i małych - całych rodzin, wspólne wielopokoleniowe spędzanie wolnego czasu, czyli piknik. W tym dniu podziwialiśmy swoich podopiecznych, jedliśmy, braliśmy udział w zawodach sportowych, cieszyliśmy się wylosowanymi fantami i na koniec była zabawa taneczna. Jak zawsze oprócz entuzjastów tego pomysłu nie zabrakło i pesymistów. Były zdania, że to impreza na jeden raz. Życie pokazało, że były to nietrafione opinie.

Na sukces tego dnia pracowało środowisko szkolne, rodziców i sponsorów. Pierwszymi takimi osobami byli państwo Barbara i Darek Wardalowie właściciele zakładu garmażeryjnego DAREX oraz właściciele sklepu - państwo Anna i Jan Pruszczyńscy. To dzięki nim mieliśmy gorący bigos i grochówkę. Do nich dołączyli właściciele pobliskiej Huty szkła gospodarczego w Krubinie, właściciele pobliskiej stadniny koni państwo – Małgorzata i Stanisław Sosińscy, piekarnia Nowakowski z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz wielu innych. Firma DAREX współpracuje z nami do dziś za co składamy jej właścicielom serdeczne podziękowania.

Podczas naszych kolejnych obchodów Święta Szkoły dołączały do nas nowi chętni do współpracy, a swoje umiejętności prezentowali między innymi podopieczni pobliskiego Przedszkola, grupa harcerska Sokoły im. Cichociemnych z Legionowa, gminny zespół taneczny Promyki, strażacy z Janówka i szermierze. Od roku szkolnego 2004 nasze Święto rozpoczynamy mszą polową, którą odprawia niezmiennie nasz proboszcz ks. Jan Gołembiewski. W tym też roku pojawiła się piosenka zapraszająca zebranych do wspólnej zabawy. Słowa piosenki do melodii „Sokoły” ułożyli pracownicy szkoły oraz rodzice, a śpiewali wszyscy chętni. W roku szkolnym 2005 podczas Święta Szkoły nadaliśmy szkole imię Józefa Wybickiego. Była to bardzo duża uroczystość, która zgromadziła większość mieszkańców Janówka, Góry i Krubina.

W międzyczasie mieliśmy tylko dwuletnią przerwę. Ponownie ruszyliśmy w roku szkolnym 2010. I znów udało się wspólnie spędzić radosne, pełne emocji chwile. Wspólnie modliliśmy się, dziękowaliśmy za miniony rok. Bawiliśmy się podziwiając występy naszych małych i jeszcze mniejszych podopiecznych. Oglądaliśmy prace plastyczno - techniczne oraz słuchaliśmy pięknych piosenek. Byliśmy też świadkami najbardziej przedziwnych i zabawnych występów tanecznych. Na trwałe w harmonogram Święta wpisał się też mecz rozgrywany przez Samorządowców przeciwko Rodzicom. Już od kilku lat mecz ten gromadzi duże rzesze fanów futbolu, a drużyna Rodziców niezmiennie odnosi sukcesy. Obchodziliśmy też 10 – lecie nadania imienia, co wywołało u wielu szereg miłych wspomnień.

Podsumowując sens organizacji tego dnia należy stwierdzić, że była to trafna decyzja. Mamy już rok szkolny 2016, a przed nami kolejne Święto, które znów będzie szczególne, bo połączone z I Zjazdem Absolwentów.

Dzięki decyzji sprzed 15 lat wspólnie z mieszkańcami bawimy się, lepiej poznajemy i spędzamy naprawdę miłe chwile. Spotykają się tu nie tylko nauczyciele, władze gminy, uczniowie i ich rodzice, ale również wszyscy, którzy chcą być z nami. Zjeżdżają się rodziny i ich znajomi. Szkoła i środowisko zintegrowało się, możemy już na sobie polegać oraz nauczyliśmy się współpracować. Pokazaliśmy, że szkoła, to nie budynek i nauczyciele, ale jeden z niezbędnych elementów tej społeczności. Założony cel został osiągnięty z czego jesteśmy dumni.