Sztandar szkoły Podstawowej im. Jozefa Wybickiego w Janówkuwedług projektu Małgorzaty i Bronisława Wołonsewicz został wyhaftowany w pracowni haftu artystycznego "KRAMEX" w Suwałkach.

Płat sztandaru o kształcie kwadratu o wymiarach 90x90 cm został wykonany z tkaniny w kolorze zielonym z jednej strony i ciemnoniebieskim z drugiej.

Rewers stanowi centralnie osadzone godło Rzeczpospolitej Polskiej haftowane srebrną nitką na karmazynowym tle umieszczone na zielonej tkaninie. Pazury, dziób i korona orła wyhaftowane zostały złotą  nitką. Pod godłem znajduje się złoty napis w linii prostej: "Nauką i pracą Ojczyźnie służ"

Cały płat obszysty jest złotą frędzlą.
Awers sztandaru jest koloru ciemnoniebieskiego. W kompozycji kołowej znajduje się napis:
"Szkoła Podstawowa im.Józefa Wybickiego w Janówku" wyhaftowany srebrną nitką szyfrem urzędowym.

W górnej części koła na dwóch srebrnych pięcioliniach zapis nut hymnu narodowego wyhaftowany kolorem złotym. W drugiej części koła znajduje się napis srebrną nitką:
"Jeszcze Polska nie umarła, kiedy my żyjemy". Między nutami a napisem zostały umieszczone trzy srebrne gwiazdki.

Cały płat umocowany jest do iglicy koloru srebrnego a następnie do drzewca dębowego na uchwyty koloru srebrnego. Drzewiec dębowy, dwudzielny osadzony jest w skrętki koloru srebrnego a w górnej jego części znajduje się srebrny orzeł Rzeczpospolitej Polskiej.

W górnej części płata umocowane są barwy narodowe

Przeżyjmy to jeszcze raz