Szkolny konkurs plastyczny „Święty Mikołaj z recyklingu”

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego „Święty Mikołaj z recyklingu”

Organizator konkursu: Milena Wielechowska, Marzena Olejniczak, Monika Ciechowska

Cele konkursu:

• kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;

• rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych uczniów;

• kształtowanie umiejętności manualnych, rozwijanie wyobraźni twórczej;

• prezentacja twórczości plastycznej uczniów szkoły w środowisku lokalnym;

• umożliwienie dzieciom stworzenia własnej wizji św. Mikołaja w wydaniu eko;

• wzrost świadomości uczniów oraz zwiększenie aktywności w zakresie możliwości powtórnego wykorzystania odpadów – recykling.

Uczestnicy konkursu:

• kategoria I- uczniowie klas 0-III;

• kategoria II- uczniowie klas IV-VIII.

Warunki udziału w konkursie:

• zadaniem uczestników konkursu jest wymyślenie i stworzenie św. Mikołaja przy użyciu jak największej ilości surowców wtórnych np. zużytego plastiku, puszek, opakowań papierowych, nakrętek, korków, tektury, gazet, tacek styropianowych itd. Dodatkami mogą być tylko produkty pochodzenia naturalnego: gałązki, liście, kawałki drewna, szyszki, nasiona, suszone owoce, makaron, itp.

• konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Janówku;

• technika prac dowolna;

• forma przestrzenna o wysokości nie przekraczającej 0,5 m;

• konstrukcja postaci św. Mikołaja powinna być stabilna, a wszelkie jej elementy trwale przymocowane;

• do wykonania pracy nie należy stosować artykułów spożywczych, które mogą ulec zepsuciu;

• każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę;

• prace muszą mieć charakter indywidualny;

• każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą: imię i nazwisko wykonawcy oraz klasę.

Termin składania prac:

Prace wykonane zgodnie z regulaminem należy dostarczyć i przekazać p. Milenie Wielechowskiej, p. Marzenie Olejniczak lub p. Monice Ciechowskiej do dnia 15 grudnia 2023 r.

Ocena prac i nagrody:

Na ocenę prac będą miały wpływ:

• zrozumienie tematu;

• oryginalność wykonania;

• staranność i estetyka wykonania;

• samodzielność;

• wykorzystane materiały (zgodne z założeniem konkursu).

Komisja konkursowa dokona oceny prac, przyznając tym samym nagrody rzeczowe (I, II, III miejsce) oraz wyróżnienia dla dwóch ww kategorii wiekowych. Ponadto wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni oceną z plastyki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Wigilii szkolnej oraz zamieszczone w dzienniku elektronicznym Librus i na stronie internetowej szkoły. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi- zostaną przekazane do Domu Opieki Marion w Krubinie.