W dniu 5.04 odbył się finał szkolnego konkursu plastycznego "Wielkanocna pisanka".
Jury ogłosiło następujące wyniki:
Kategoria I (klasy 0-3)
I miejsce - Natalia Wasilewska, Maja Liwska
II miejsce - Maria Godzisz, Iga Krasnodębska
III miejsce - Kalina Wolska, Michał Mróz
Wyróżnienia: Piotr Pielat, Maria Wrześniewska, Oliwia Liwska, Małgorzata Ciechowska, Urszula Rykaczewska, Roksana Taczalska.
Kategoria II (klasy 4-8)
I miejsce - Martyna Niezgoda
II miejsce - Anna Kunisz
III miejsce - Bieńkowska Natalia
Wyróżnienia: Jakub Sosiński, Hanna Giemza, Lena Zbrońska.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!
Milena Wielechowska, Monika Ciechowska
W ostatnim czasie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z łucznictwa. Było to dla nich ciekawym doświadczeniem. Przygoda z tym sportem z pewnością nie skończy się tylko na jednej lekcji ;-)
Igrzyska młodzieży szkolnej w piłce siatkowej w Legionowie- uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce na 8 drużyn.
Warsztaty "świece żelowe", warkoczyki, tatuaże i pizza a na koniec medale i prezenty :-)
Park trampolin
Zabawa w Hulakula
Park Rozrywki Majaland
Ogólnopolska akcja BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej akcji. Uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z historią powstania warszawskiego. Poznali podczas lekcji historii przebieg powstania i jego najważniejsze etapy walk oraz przywódców.
Uczniowie w grupach na podstawie filmu i wykładu odpowiadali na pytania w grupach jako: sanitariuszki, żołnierze AK, harcerze i cywilni mieszkańcy Warszawy oraz dyskutowali na temat „Czy powstanie miało sens?” . Projekt w klasach VII – VIII został uzupełniony poprzez wcześniejszą wycieczkę „Szlakiem bohaterów książki – Kamienie na szaniec” oraz zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum na Pawiaku i więzienia w Alejach Szucha. Uczniowie aby podkreślić, że pamiętają o powstańcach dodali wpis na wirtualnej mapie Polski, który pojawił się jako symboliczny znacznik na mapie Polski umieszczonej, na portalu.
Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy ósmej, w przyszłym roku zamierzamy wziąć udział ponownie w akcji.
E. Ładniak
W dniu dzisiejszym, tj. 7 lutego, w zerówce obchodziliśmy "Dzień Bezpiecznego Internetu". Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną pt.: "Mój przyjaciel Necio", podczas której dowiedziały się czym jest Internet i poznały zagrożenia z korzystania z urządzeń ekranowych mających połączenie z siecią. Podczas zabawy z kłębkiem wełny zobrazowaliśmy sieć internetową, która łączy komputer na całym świecie. Na koniec dzieci wykonały zadanie plastyczne - kolorowanie obrazków związanych z Internetem.
2 lutego to Dzień Pozytywnego Myślenia. Z tej okazji w naszej szkole każda klasa przygotowała słodki poczęstunek dla swoich kolegów i koleżanek. Były babeczki, cukierki i oczywiście pozytywny przekaz! Wszystko po to, abyśmy każdego dnia pamiętali, że kiedy spotykają nas trudności, damy radę!
Czym jest pozytywne myślenie? Uczniowie naszej szkoły wiedzą najlepiej!
Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim. Szczegóły i dokumenty do pobrania w załączonym linku.