• Muzyczno - filmowe zaproszenie na Piknik Ekologiczny

  • Zapraszamy na rodzinny piknik ekologiczny w sobotę 27 maja

  • IX Gminny Konkurs Wiedzy o Książce

    W Gminie Wieliszew podczas trwania Tygodnia Bibliotek od kliku lat organizowane są kolejne edycje Gminnego Konkursu Wiedzy o Książce. W tym roku, po pandemicznej przerwie, udało się przeprowadzić konkurs stacjonarnie. IX Gminny Konkurs Wiedzy o Książce rozegrano w formule drużynowego turnieju szkół. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny. Najmłodsi, uczniowie klas I-III, zaprezentowali swoją znajomość książki „Sposób na Elfa” autorstwa Marcina Pałasza. Drużyna w składzie: zdobyła 5 lokatę, dzieciaki dzielnie mierzyły się z zadaniami, serdecznie gratulujemy im debiutu w konkursie! Uczniowie z klas IV-VI odpowiadali na pytania z książki „Percy Jackson i bogowie olimpijscy tom I – Złodziej Pioruna” Ricka Riordana. Nasi reprezentanci: Michalina Tometczak, Szymon Nurzyński i Mareusz Waliszkiewicz zdobyli świetne 2 miejsce. Najstarsi uczestnicy, uczniowie klas VII-VIII, przenieśli się w lata siedemdziesiąte ubiegłego stulecia i poznali historię Maćka, bohatera książki Adama Bahdaja „Telemach w dżinsach”.  Marysia Bek, Martyna Niezgoda i Lena Zbrońska zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  • Życie w PRL-u i w stanie wojennym - w wykonaniu uczniów z klasy 8a

    Uczniowie uwielbiają metodę projektu o czym mogliśmy przekonać się po raz kolejny. Projekt z historii realizowany przez klasę 8 a przedstawiał życie w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach siedemdziesiątych za czasów rządów Edwarda Gierka i w latach osiemdziesiątych za rządów Wojciecha Jaruzelskiego.

    Dziewczęta aby przybliżyć uczniom lata siedemdziesiąte w Polsce przygotowały prezentację najważniejszych pojęć, wydarzeń i postaci związanych z tamtym okresem oraz niewielką wystawę, na której mogliśmy zobaczyć jak wyglądały książki, gazety i pieniądze aby pokazać życie codzienne zwykłych obywateli, odegrały scenkę rozgrywającą się w sklepie.

    Chłopcy również przygotowali scenki dramowe związane z okresem stanu wojennego. Jeden z uczniów wcielił się w postać Wojciecha Jaruzelskiego, który ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Uczniowie przebierali się i odgrywali scenki z udziałem zwykłych obywateli, milicjantów czy żołnierzy z lat osiemdziesiątych. Oprócz scenek z życia codziennego mogliśmy zobaczyć działania opozycji oraz pacyfikację kopalni „Wujek” po wprowadzeniu stanu wojennego.

    Uczniowie oprócz strojów przygotowali rekwizyty, dzięki którym łatwiej zaprezentowali tamte czasy.

    E. Ładniak

  • Uczniowie z Janówka w Ciechanowie

    Okazuje się, że oddalony o 70 km Ciechanów może dostarczyć niesamowitych wrażeń o czym mogli przekonać się uczniowie z klasy szóstej, siódmej i ósmej wraz z opiekunami podczas obfitującej w wiele atrakcji wycieczki do Ciechanowa.

    Na początku uczniowie zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich i wzbogaceni o wiedzę historyczną dotyczącą okresu piastowskiego oraz potomków Konrada Mazowieckiego udali się do parku trampolin.

    W Parku Trampolin HOPA PARK spędzili bardzo aktywnie czas, testując swoją sprawność fizyczną. Zmęczeni i głodni po tym wzmożonym wysiłku udali się na chwilę przerwy i zasłużony posiłek. Po krótkim odpoczynku na uczestników wycieczki czekała już pani przewodnik z Parku Nauki Torus, znajdującym się przy słynnej wieży ciśnień. Wieża ta stała się jednym z najbardziej znanych symboli Ciechanowa.

    W Parku Nauki Torus uczestnicy wycieczki mogli uaktywnić swój mózg, rozbudzać motywację do uczenia się, a także mogli spróbować samodzielnego doświadczania nauki. Park umożliwia zwiedzającym eksperymentowanie, odkrywanie praw i badanie zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki, medycyny i sztuki.

    Uczniowie po zwiedzaniu wystawy i aktywnym doświadczaniu nauki uczestniczyli w warsztatach chemicznych, których tematem przewodnim był metal. Na koniec warsztatów wykonali pamiątkowe drzewka szczęścia.

    E. Ładniak

  • Turniej badmintona

    25 kwietnia odbył się turniej o Puchar Pani Dyrektor K.Zabijak w badmintona

  • Święto mitologii

     

    25 kwietnia uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w Szkolnym Święcie Mitologii. Dzisiejsza uroczystość składała się z kilku etapów. Pod hasłem „Potyczki Mitologiczne” chętni uczniowie w drużynowym turnieju wiedzy o bogach i bohaterach greckich, których przez lata poznają między innymi w trakcie swojej nauki na lekcjach języka polskiego i historii, walczyli o tytuł znawców mitologii. Tytuł ten zdobyła drużyna nr 3 w składzie: Szymon Składanek, Gabriel Wójcik, Michał Boniecki i Mateusz Krzepicki. Drużyna odpowiedziała na wszystkie wylosowane pytania w naszym quizie. Pozostałe dwie drużyny wypadły również bardzo dobrze, miały tylko po jednym punkcie mniej.

    W konkursie literackim nagrodę za najciekawsze opowiadanie rozgrywające się w naszej szkole z udziałem bogów greckich otrzymała – Zuzanna Maliszewska z klasy VI i Maja Niedźwiedź z klasy VIII B. Organizatorzy wyróżnili również uczestników „Mody na Olimpie”, a byli to sami panowie: Szymon Nurzyński, Wiktor Żak, Jakub Zbroński, Adam Ciechowski i Dawid Porębski.

    Nagrody otrzymali także zwycięzcy konkursu literackiego zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, czyli Mateusz Waliszkiewicz z klasy VI i Maksymilian Rybkowski z klasy VIII A. Obchody zostały zakończone „Festiwalem Boskich Ciast”, w którym królowały nazwy znane z mitologii.

    Uroczystość pod względem organizacyjnym i merytorycznym przygotowała pani Sylwia Grosfeld i Ewa Ładniak, o scenografię zadbała pani Bożena Wodyńska, a nagłośnienie zapewnił pan Dariusz Wasilko.

    Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w tym mitologicznym święcie.

     

    Organizatorzy

  • „Przemoc nie potrzebuje słów”

    Czy dotkliwe pobicie jest tak samo bolesne jak wykluczenie z grupy rówieśniczej? Tak. Czy kłamstwo na czyjś temat lub obmowa są tak samo dotkliwe jak uderzenie i celowe potrącenie? Badania przeprowadzone kilka lat temu przez Instytut Badań Edukacyjnych mówią, że tak.

    Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę częstotliwość występowania jednego i drugiego zjawiska okazuje się, że to właśnie przemoc relacyjna (bullying) najczęściej dotyka dzieci i młodzież, która często nie ma wystarczających zasobów, aby samodzielnie sobie z nią poradzić. Długotrwała przemoc dokonująca się w środowisku rówieśniczym ma swoje poważne konsekwencje również w dorosłym życiu.

    Naszym filmem: „Przemoc nie potrzebuje słów” chcemy zwrócić uwagę na cierpienie, którego każdy z nas może być świadkiem albo które może stać się naszym udziałem.

    Większość zagranych scen została zaproponowana przez uczniów i powstawała spontanicznie, dzięki czemu film jest bardzo autentyczny.

    Tym razem to tylko film.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  • Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

    Szanowni Rodzice!

    Rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy 1 na rok szkolny 2023/2024.

    Szczegóły:

  • Ocena z zachowania

    Nowe zasady punktacji z zachowania obowiązujące od 1.03.2023r.

  • Ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego "Wielkanocna pisanka"

    W dniu 5.04 odbył się finał szkolnego konkursu plastycznego "Wielkanocna pisanka".

    Jury ogłosiło następujące wyniki:

    Kategoria I (klasy 0-3)

    I miejsce - Natalia Wasilewska, Maja Liwska

    II miejsce - Maria Godzisz, Iga Krasnodębska

    III miejsce - Kalina Wolska, Michał Mróz

    Wyróżnienia: Piotr Pielat, Maria Wrześniewska, Oliwia Liwska, Małgorzata Ciechowska, Urszula Rykaczewska, Roksana Taczalska.

    Kategoria II (klasy 4-8)

    I miejsce - Martyna Niezgoda

    II miejsce - Anna Kunisz

    III miejsce - Bieńkowska Natalia

    Wyróżnienia: Jakub Sosiński, Hanna Giemza, Lena Zbrońska.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

     

    Milena Wielechowska, Monika Ciechowska

  • Świąteczne spotkania w klasach

  • Zajęcia z łucznictwa

    W ostatnim czasie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z łucznictwa. Było to dla nich ciekawym doświadczeniem. Przygoda z tym sportem z pewnością nie skończy się tylko na jednej lekcji ;-)

  • Wieczór filmowy w klasie szóstej

  • Piłka siatkowa chłopców

    Igrzyska młodzieży szkolnej w piłce siatkowej w Legionowie- uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce na 8 drużyn.

  • Półkolonie dzień 5

    Warsztaty "świece żelowe", warkoczyki, tatuaże i pizza a na koniec medale i prezenty :-)

  • Półkolonie dzień 4

    Park trampolin

  • Półkolonie dzień 2

    Zabawa w Hulakula

  • Półkolonie dzień 1

    Park Rozrywki Majaland

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego
    Janówek Pierwszy
    ul. Dworcowa 5
    05-124 Skrzeszew
  • (+22) 775-52-23

Galerie zdjęć