22 września w piękny, słoneczny dzień uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku już po raz 30 odbywa się w naszym kraju, tym razem pod hasłem: "Sprzątanie świata łączy ludzi". Tegoroczna akcja w klasach 4-8 została połączona z akcją Narodowe Czytanie, której celem jest rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury narodowej. Po raz kolejny poznawaliśmy literaturę polską, tym razem związaną z tematem Powstania Styczniowego, były to fragmenty z powieści pozytywistycznej "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Niezwykłe opisy przyrody, pozwoliły nam poczuć klimat tej powieści, dzięki czemu po wysiłku fizycznym i umysłowym wszyscy mogliśmy rozkoszować się kiełbaską z ogniska i wypoczywać na urokliwej plaży. Klasy młodsze, po owocnej pracy związanej z porządkowaniem terenów w okolicy szkoły, wykonały plakaty o tematyce ekologicznej, a następnie zostały zaproszone na kiełbaski z grilla i sok owocowy.
15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odkrywania własnych talentów, kreatywności i wiary we własne możliwości.
Wszystko zaczęło się od książki P.H.Reynoldsa pt:"The Dot". To historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swój talent plastyczny, a dzięki subtelnej zachęcie nauczycielki najpierw rysuje małą kropkę, a z czasem zaczyna tworzyć coraz to ciekawsze dzieła. Książka ta uczy, że w każdym z nas drzemią jakieś talenty, trzeba je tylko wydobyć.
Uprzejmie informujemy, że nasza Szkoła po raz 2 bierze udział w akcji Lidla - „Szkoły pełne talentów”. Celem akcji jest wsparcie talentów dzieci i szkół pomocami dydaktycznymi. Zebrane „Talenciaki” Szkoła będzie mogła wymienić na atrakcyjne nagrody. Jak przekazać „Talenciaki" naszej szkole? Są trzy sposoby:
-Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.
-Wejść na stronę www.lidl.pl/szkoly i tam przepisać kod alfanumeryczny.
-Wrzucić kupon do specjalnie przygotowanych pudełek znajdujących się w szkole, świetlicy szkolnej.
Czekamy na każdy „Talenciak" dla naszych uczniów. Im więcej "Talenciaków" tym więcej pomocy możemy wybrać lub otrzymać bardziej wartościowe sprzęty. Do dzieła!
Akcja trwa do 5.11.2023r. Gorąco prosimy o wsparcie :-)
Szczegóły akcji znajdują się w linku https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469
W dniu 15 września 2023 r. odbędzie się w szkole sesja zdjęciowa. Szczegóły na plakacie.
W dniu 7 września odbyły się treningi pokazowe Taekwon-do ITF w naszej szkole – zajęcia miały klasy 0, I, II, III i IV.
Podczas prowadzonych zajęć pilotażowych uczestnicy mieli możliwość poznania trenerów, spróbowania podstawowych kopnięć, zobaczenia jednego z układów w wykonaniu trenera oraz rozładowania ogromnych pokładów energii podczas aktywnych zabaw i rywalizacji.
Czym jest Taekwon-do? To koreańska sztuka walki, która uczy dzieci skupienia, koncentracji, uwagi oraz umiejętności pokonywania niepowodzeń i trudności w życiu. Trening w grupie uczy zachowań społecznych, pozwala znaleźć nowych przyjaciół, nowe wzory do naśladowania. Dzięki treningom rozwija się siła, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość.
KLUB SPORTOWY LUPUS:
Aktywnie działa już od 10 lat – prowadzimy w nim różne sekcje sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym Taekwon-do dla dzieci juz od 5 roku życia.
Jako jeden z niewielu klubów Taekwon-do w Polsce szkolimy według unikatowego programu nastawionego na wielopłaszczyznowy rozwój zawodnika – zajęcia, to połączenie Taekwon-do ITF z elementami gimnastyki, samoobrony i akrobatyki.
Nasi trenujący zawodnicy, co roku mają wysokie osiągnięcia w rywalizacji sportowej na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.
Jesteśmy także wieloletnim organizatorem aktywnych obozów letnich i zimowych oraz półkolonii dla dzieci i młodzieży.
Zapraszamy na treningi próbne i zapisy do sekcji w różnych grupach wiekowych.
Grafik oraz zapisy na treningi pod linkiem:
https://zapisy.activenow.pl/klub-sportowy-lupus/
Informacje dodatkowe pod numerem tel.
694 940 980
Drodzy Rodzice!
Zapraszamy na zebranie Rodziców dn. 11.09.2023 r. o godz. 17.00 w szkolnej sali gimnastycznej. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie sie dnia 4 września 2023 roku według następującego harmonogramu:
-godz. 8.00- msza święta w kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Janówku Pierwszym,
-godz. 9.00- spotkanie w szkolnej sali gimnastycznej.
Klasy 0-3 oraz 4-8 po rozpoczęciu w sali gimnastycznej udają się wraz z wychowawcami do poszczególnych sal:
Oddział zerowy A - sala na piętrze 0
Oddział zerowy B - sala na piętrze Nr 5
Klasa I - sala na piętrze nowa część Nr 8
Klasa II - sala na piętrze nowa część Nr 14
Klasa III A - sala na piętrze Nr 3
Klasa III B - sala na piętrze Nr 6
Klasa IV - sala na piętrze nowa część Nr 13
Klasa V - sala na piętrze nowa część Nr 9
Klasa VI - sala na piętrze nowa część Nr 11
Klasa VII - sala na piętrze nowa część Nr 10
Klasa VIII - sala na piętrze nowa część Nr 12
Klasa 0
Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godz. 9.00 w szkolnej sali gimnastycznej.
Dnia 1 i 4 września oddział przedszkolny zapewnia dyżur opiekuńczy w godz. 7.00-17.00.
W tych dniach dzieci przynoszą posiłek we własnym zakresie.
Od dnia 5 września rozpoczynają się zajęcia w grupach.
Prosimy o pobranie deklaracji obiadowych, wypełnienie ich i niezwłoczne dostarczenie do szkoły, aby dzieci mogły zacząć korzystać z obiadów od dnia 5 września.
Deklaracja do pobrania znajduje się w zakładce: Organizacja roku szkolnego->Deklaracja na obiady.
Informacje o wyprawkach do klas zerowych i I-III zostaną przedstawione przez wychowawców na rozpoczęciu roku szkolnego.
Dyrektor szkoły
Katarzyna Zabijak
Sekretariat nieczynny w dniach od 10.07.2023 r. do 11.08.2023 r.
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23.06.2023r.
Na godz.8:00 wraz z Księdzem proboszczem zapraszamy na mszę św. w intencji uczniów i ich rodzin, nauczycieli a także szczęśliwych wakacji.
Godz. 9:00 zakończenie roku szkolnego klas 0-7 na sali gimnastycznej, wręczenie świadectw w klasach.
Godz. 11:00 pożegnanie i zakończenie roku szkolnego klas 8 na sali gimnastycznej.
12 czerwca uczniowie wystąpili przed swoimi rodzicami i rodzeństwem prezentując krótki program przygotowany przez E. Ładniak i B. Wodyńską. Po występie rodzice otrzymali drobne upominki i spędzili wspólnie czas przy słodkim poczęstunku.
W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Pan marynarz. W spotkaniu wzięli udział uczniowie świetlicy oraz zerówki. Kapitan statku opowiedział dzieciom o pracy na morzu, o specjalnych zadaniach na statku oraz o niebezpieczeństwach jakie czyhają na marynarzy. Dzieci były zaciekawione tak niecodziennym gościem i zadawały wiele pytań.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałe i niezapomniane spotkanie.
W dniach 29.05.-30.05. klasy ósme były na biwaku połączonym z 12 km spływem kajakowym po Wkrze (daliśmy radę, prawie nikt nie wpadł do wody ;-) i zwiedzaniem Fortu III w Pomiechówku (w czasie II wojny światowej mieściło się tu więzienie śledcze gestapo).
Dziękujemy Fundacji Fort III https://www.facebook.com/ fundacjaforttrzecipomiechowek/ oraz naszemu przewodnikowi - Panu Piotrowi Skoniecznemu za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.
Nasz nocleg na terenie Twierdzy Modlin możliwy był dzięki https://www.facebook.com/twierdzamodlinofficial i Panu Sebastianowi Sosińskiemu https://www.facebook.com/sebastian.sosinski.5.
Nasze podziękowania kierujemy również do p. Michała Waliszkiewicza ze Stowarzyszenia Triglav https://www.facebook.com/Triglav.stowarzyszenie za ogromną pomoc, wsparcie, wspólnie spędzony czas i gorącą kawę.
Dziękujemy również Państwu Rybkowskim za pomoc w organizacji. Dzięki Wam mieliśmy wszystko, czego potrzebowaliśmy!
Spędziliśmy cudowny czas! Do dziś żałujemy, że byliśmy tak krótko.
W minionym tygodniu uczniowe naszej szkoły spędzili 3 dni w niezwykle malowniczej krainie geograficznej Roztocze Środkowe. Jest to region leżący w południowo-wschodniej części naszego kraju, łączy Wyżynę Lubelską z Podolem.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamościa. Idealne miasto – potraficie je sobie wyobrazić? W 1580 roku twórcy twierdzy Zamość mieli wizję matematycznie idealnego miasta renesansowego i ją zrealizowali. Dziś, po prawie pięciu wiekach, to miejsce wciąż zachwyca i ma status prawdziwego skarbu o randze międzynarodowej. Potwierdza to przede wszystkim wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie znajduje się zarówno zespół zamojskiego Starego Miasta, jak i Twierdza. Z przewodnikiem Panem Adamem oglądaliśmy wały, umocnienia obronne, bastion, piwnice oraz Rynek Solny w Zamościu. Jedną z atrakcji było oddanie strzału z armaty, byliśmy również w zamojskiej manufakturze słodyczy "Tęcza" oraz w zamojskim ogrodzie zoologicznym.
Drugi dzień naszej wycieczki zaczęliśmy od podróży sentymentalnej w dawne czasy do Olejarni Świątecznej w Ruszowie. Gospodarstwo Olechata jest najdłużej działającym zakładem na Roztoczu, produkującym olej metodą tradycyjną. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawym pokazie tłoczenia oleju w tradycyjnych strojach połączonym ze zwiedzaniem zagrody (skansen olejarski) i degustacją oleju świątecznego. Następnie pojechaliśmy do skansenu w "Zagrodzie Guciów" gdzie zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzno-Przyrodnicze oraz braliśmy udział w pokazie wyrobu i pieczenia podpłomyków i masła z degustacją. Ostatnią miejscowością jaką odwiedziliśmy w tym dniu był Zwierzyniec gdzie podziwialiśmy "Stawy Echo" i "Kościół na Wodzie". Wieczorem spędzaliśmy czas przy ognisku.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy najważniejsze miejsca w Krasnobrodzie. Najpierw udaliśmy się do "Kaplicy na wodzie" i "Źródełka świętej wody". Następnie pojechaliśmy do centrum by zobaczyć Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny z XVI w. Ciekawostką klasztoru jest zagroda drobiu, gołębi, pawi i bażantów. Odwiedziliśmy również muzeum parafialne, w którym zgromadzone zostały ciekawe eksponaty. Obejrzeliśmy sprzęty gospodarskie, jakimi posługiwali się w codziennym życiu mieszkańcy zamojskiej wsi w dawnych czasach oraz wystawy: fauny i flory Roztocza, garncarstwa oraz geologiczna. Na koniec wycieczki weszliśmy na "Górę Św. Rocha".
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania Pikniku Ekologicznego, który odbył się 27 maja 2023r. Dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Rodzicom i Przyjaciołom naszej szkoły za ogromny wkład w organizację tego wydarzenia!
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
W tym roku szkolnym w naszej szkole klasa szósta wraz z wychowawcą realizowała ogólnopolski projekt pt.: „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”. Projekt miał na celu głębsze poznanie samego siebie w różnych sytuacjach, uczył jak należy wzmacniać kompetencje społeczne i emocjonalne, jak skutecznie się komunikować czy tez jak dbać o własne granice i relacje z otoczeniem.
W ramach projektu zrealizowaliśmy tematy związane z efektem pierwszego wrażenia, wrażliwością, agresją, plotką, niedomówieniem, poczuciem własnej wartości, krytyką, hejtem , stresem, emocjami i komunikacją niewerbalną.
Dzięki realizacji projektu mogliśmy poznać się bliżej, zrozumieć własne reakcje i emocje oraz zwrócić większą uwagę na poprawę relacji z innymi.
Projekt został zrealizowany w ramach spełniających założenia podstawy programowej, w cyklu godzin wychowawczych. Zwieńczeniem naszej pracy było uzyskanie certyfikatu i dyplomów dla szkoły oraz uczestników projektu.
E. Ładniak
19.04. 2023 odbyła się akcja społeczno-edukacyjna Żonkile upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
W tym roku była jedenasta edycja akcji i po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do niej. W tym roku wolontariusze rozdawali na ulicach sześciu polskich miast: w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Białymstoku, Lublinie i Wrocławiu papierowe żonkile. Chcieli rozdać 450 tysięcy papierowych kwiatów. Liczba ta symbolizuje liczbę Żydówek i Żydów, którzy byli zamknięci w getcie warszawskim w momencie jego największego przeludnienia – wiosną 1941 roku.
My tak jak w ubiegłych latach podążamy za Markiem Edelmanem, który przeżył likwidację getta i przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku i tak jak on w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by złożyć żółte kwiaty i oddać hołd poległym towarzyszom tak i my w ramach akcji wykonywaliśmy żółte żonkile i poznawaliśmy wydarzenia z getta, z 1943 roku. Za czynny udział w akcji po raz kolejny otrzymaliśmy dyplom od Pana Zygmunta Stępińskiego Dyrektora Muzeum Żydów Polskich POLIN.
E. Ładniak