• Mikołajki

  • Nocowanie w szkole - klasa 7

  • Zawody Gminne w Wieliszewie. 3 miejsce drużyny dziewcząt podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej kl. 6-8.

  • Bal andrzejkowy klas 0-4

  • Projekt pn.: „Nowoczesne formy nauczania w szkołach Gminy Wieliszew”.

  • Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w świątecznym konkursie plastycznym!

  • Wystawa z klocków Lego oraz interaktywna galeria obrazów - wycieczka klasy 2, 3a i 3b.

  • Zajęcia kreatywne w klasach trzecich - powtarzamy zasady tworzenia przepisu i instrukcji - w teorii i w praktyce.

  • Teatralna lekcja o dopalaczach.

    Teatralna lekcja o dopalaczach - to spektakl profilaktyczny z misją edukacyjną, który obejrzeli uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły. Spektakl w wykonaniu trzech aktorów w sposób przystępny, ciekawy i poruszający przekazał wiedzę na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy, dla zdrowia i życia nastolatków.

  • Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱, przez zabawę do nauki- lekcje historii w klasach 3 - 8.

  • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

    10 listopada o godz. 11.11 cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby wspólnie zaśpiewać Hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

    Gratulujemy laureatom konkursu "Wizualne Słowo" zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

    Pieśni patriotyczne w wykonaniu klasy 3a i 3b.

  • Nocowanie klasy 3a i 3b

    W piątek 27.10 klasy 3 wspólnie nocowały w naszej szkole. Wszyscy dobrze się bawili; zabawy, jedzenie pizzy i oglądanie filmów aż do białego rana sprawiły wiele radości dzieciom i wychowawczyniom.

  • Edukacyjnie i zabawowo

    Historia polskiego parlamentaryzmu to ciekawy temat na wycieczkę edukacyjną do stolicy. Aktywną formą poznania tego zagadnienia inną niż tradycyjna lekcja,  było zwiedzanie sejmu i spacer z przewodnikiem po jego korytarzach.

    Uczniowie z klasy siódmej i ósmej naszej szkoły wraz z wychowawcami panią M. Pisarek i p. E. Ładniak dowiedzieli się, że Warszawa jako miejsce odbywania sejmów szlacheckich Rzeczpospolitej została wybrana  w roku 1569  i od tamtej pory pełni swą rolę polityczną. Poznali skróconą historię, zasady organizacji i funkcjonowania  dzisiejszego Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej, dzięki czemu lepiej zrozumieli znaczenie tej instytucji w naszym państwie. Następnie, po przerwie na posiłek udali się do escape roomu.

    W tematycznych pokojach zagadek wspólnie mierzyli się z zagadkami i starali  wydostać z pokoju przed upływem 60 minut. Każdy pokój obfitował w niespodzianki  i zaskakujące zwroty akcji  w których świat rzeczywisty mieszał się z fikcyjnym.

    Jedna grupa była we wnętrzu konsoli z której musiała się wydostać,  inna aby przetrwać musiała udać się w głąb tropikalnej wyspy, jeszcze inna brała udział w ekspedycji badającej najdalsze zakamarki sąsiedniej galaktyki. Ostatni pokój był niespodzianką. Uczniowie wszędzie zmagali się z zadaniami wymagającymi sprytu, spostrzegawczości, logicznego ale też kreatywnego myślenia.

    Wszystkie pokoje gwarantowały świetną zabawę, dzięki czemu po ukończeniu misji na twarzach uczestników wycieczki zagościł uśmiech, który towarzyszył im w drodze powrotnej do domu.

    E. Ładniak

  • Dzień Samorządności

    12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Samorządności. W tym dniu uczniowie zarządzają szkołą, prowadzą lekcje, pilnują porządku. Wszyscy odnaleźli się w swoich rolach znakomicie!

  • Odkrywamy na nowo historię

    Zaczął się nowy rok szkolny i powrót do nauki. Uczniowie klas starszych wiedzą, że nauka o przeszłości to historia. Aby ją poznać stosują różne formy i metody np. aktywnie pracują na lekcjach.

  • Wycieczka klasy 7

    Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, to barokowa perełka Warszawy, którą odwiedziła klasa siódma z opiekunami. Okazałe wnętrza i ciekawa historia, jaką przybliżyła wszystkim pani przewodnik pozwoliły poczuć uczestnikom wycieczki ówczesny klimat, wyobrazić sobie życie mieszkańców pałacu - zwłaszcza króla Jana i jego ukochanej żony Marysieńki. Ale nie tylko wnętrza z XVII, XVIII i XIX wieku , są zachwycające również piękny ogród zachęca do spacerów i odpoczynku.

  • Akcja "Sprzątanie świata"

    22 września w piękny, słoneczny dzień uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku już po raz 30 odbywa się w naszym kraju, tym razem pod hasłem: "Sprzątanie świata łączy ludzi". Tegoroczna akcja w klasach 4-8 została połączona z akcją Narodowe Czytanie, której celem jest rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury narodowej. Po raz kolejny poznawaliśmy literaturę polską, tym razem związaną z tematem Powstania Styczniowego, były to fragmenty z powieści pozytywistycznej "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Niezwykłe opisy przyrody, pozwoliły nam poczuć klimat tej powieści, dzięki czemu po wysiłku fizycznym i umysłowym wszyscy mogliśmy rozkoszować się kiełbaską z ogniska i wypoczywać na urokliwej plaży. Klasy młodsze, po owocnej pracy związanej z porządkowaniem terenów w okolicy szkoły, wykonały plakaty o tematyce ekologicznej, a następnie zostały zaproszone na kiełbaski z grilla i sok owocowy.

  • Dzień Kropki

    15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odkrywania własnych talentów, kreatywności i wiary we własne możliwości.

    Wszystko zaczęło się od książki P.H.Reynoldsa pt:"The Dot". To historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swój talent plastyczny, a dzięki subtelnej zachęcie nauczycielki najpierw rysuje małą kropkę, a z czasem zaczyna tworzyć coraz to ciekawsze dzieła. Książka ta uczy, że w każdym z nas drzemią jakieś talenty, trzeba je tylko wydobyć.

  • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

    Uprzejmie informujemy, że nasza Szkoła po raz 2 bierze udział w akcji Lidla - „Szkoły pełne talentów”. Celem akcji jest wsparcie talentów dzieci i szkół pomocami dydaktycznymi. Zebrane „Talenciaki” Szkoła będzie mogła wymienić na atrakcyjne nagrody. Jak przekazać „Talenciaki" naszej szkole? Są trzy sposoby:

    -Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

    -Wejść na stronę www.lidl.pl/szkoly i tam przepisać kod alfanumeryczny.

    -Wrzucić kupon do specjalnie przygotowanych pudełek znajdujących się w szkole, świetlicy szkolnej.

    Czekamy na każdy „Talenciak" dla naszych uczniów. Im więcej "Talenciaków" tym więcej pomocy możemy wybrać lub otrzymać bardziej wartościowe sprzęty. Do dzieła!

    Akcja trwa do 5.11.2023r. Gorąco prosimy o wsparcie :-)

    Szczegóły akcji znajdują się w linku https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

     

     

  • Sesja zdjęciowa

    W dniu 15 września 2023 r. odbędzie się w szkole sesja zdjęciowa. Szczegóły na plakacie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego
    Janówek Pierwszy
    ul. Dworcowa 5
    05-124 Skrzeszew
  • (+22) 775-52-23

Galerie zdjęć