Organizacja roku szkolnego

Projekt “Asystent ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych"

Gmina Wieliszew otrzymała grant na realizację projektu pn. „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - pilotaż” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Janówku Pierwszym została zakwalifikowana i pozyskała grant na zatrudnienie asystenta w ramach projektu.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie: http://asystentspe.pl/

Celem projektu jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla uczniów/uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dzięki wypracowaniu standardu świadczenia usług asystenckich w przedszkolach i szkołach na wszystkich poziomach, prowadzących oddziały ogólnodostępne, z wyłączeniem szkół specjalnych.

Partnerzy :

• Fundacja Edukacyjna ODITK