• Podsumowanie zbiórki charytatywnej

    15 grudnia b. r. zostały przekazane korki i plastikowe butelki dla organizatorów akcji charytatywnej wspomagających Michasia z chorobą SMA. Ogromny odzew uczniów pozwolił zebrać 10 worków plastikowych zakrętek i 3 worki butelek.

    Wszystkim uczniom, którzy włączyli się akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

    Nadal jednak kontynuujemy zbieranie korków - im więcej KORKÓW, ZAKRĘTEK, NAKRĘTEK tym lepiej. Zawsze znajdzie się ktoś komu można pomóc.

    B. Wodyńska

  • Rozstrzygnięcie konkursu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

    Rozstrzygnięcie konkursu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

    Szanowni Uczniowie i Rodzice! 

    W dniu 15.12.2020 jury w składzie 

    -Przewodniczące: Pani Dyrektor Katarzyna Zabijak i Elżbieta Feltynowska, 

    -Członkowie: Katarzyna Macioch i Aleksandra Rykaczewska; 

    wyłoniło zwycięzców w szkolnym konkursie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. 

    Prace konkursowe zostały podzielone na następujące kategorie: wykonanie instrumentalne oraz wokalne. 

    Wyniki: 

    -w kategorii wykonania instrumentalnego  

    1. Maria Bek kl. 6a ex aequo Olivier Kaczyński kl. 7 

    1. Weronika Bałunda kl 6a 

    1. Urszula Składanek kl. 7 ex aequo Liliana Pięta kl. 4 

    -w kategorii wykonania wokalnego 

    1. Kamila Laskowska kl. 7 ex aequo Lena Zbrońska kl. 5 

    1. Hanna Giemza kl. 4 

     

    Ponadto wyróżnienia otrzymali: 

    • Zuzanna Maliszewska 

    • Gabriel Kaczyński 

    • Szymon Składanek 

    • Wiktoria Laskowska 

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy pogłębiania swoich muzycznych talentów. 

    Dyplomy i nagrody można będzie odebrać w sekretariacie szkolnym 21 –22.12 w godz. 8.00-13.30 (pon.- wt.), lub po feriach świątecznych od 18.01.2021r. W godzinach otwarcia sekretariatu. 

  • Listy do św. Mikołaja

    Listy do św. Mikołaja

    Uczniowie klasy I wykonali listy w formie obrazkowej. Mamy nadzieję, że św. Mikołaj będzie zadowolony i spełni życzenia dzieci :-) Zapraszamy do galerii  >>>listy

  • Wizyta św. Mikołaja

    Wizyta św. Mikołaja

    W ubiegły piątek 4 grudnia uczniów klasy zerowej, którzy dzielnie uczęszczają na zajęcia odwiedził niezywkły gość. Był to św. Mikołaj we własnej osobie. Zerówkowiecze pięknie zaśpiewali kolędę, wyrecytowali wierszyki, a w zamian za piękne powitanie otrzymali drobne upominki. Zapraszamy św. Mikołaja również w przszłym roku.

    A.R.

     

    Zdjęcia >>>>

  • Mikołajkowa niespodzianka od klasy VII


  • Świąteczna zbiórka! Sercem wspieramy, czynem pomagamy!!

    Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele.

    Już czwarty rok na terenie naszej szkoły organizujemy świąteczną zbiórkę. Dla kogo w tym roku szykujemy paczki? Mamy trzy rozbite rodziny z dziećmi w wieku szkolnym oraz oddział jednego z warszawskich szpitali- dorośli, samotni pacjenci.

    Na obecną chwilę mamy takie potrzeby:

    Kosmetyki:

    Dorośli (produkty dla mężczyzn i kobiet) szampon, mydło, żel do mycia, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, krem do rąk, krem do ciała, krem do buzi, dezodorant, chusteczki higieniczne nawilżane, suche, perfumy, inne. Dzieci- żel do mycia, mydło, szczoteczki do zębów, szampon, gąbki do mycia, szczotka do włosów, inne.

    Chemia:

    środki czystości (do kuchni, łazienki, inne) proszek do prania, kapsułki do prania, WC kostki/żele, płyn do płukania, ściereczki, gąbki do mycia, płyn do naczyń oraz inne płyny i przybory do czystości.

    Inne:

    ręczniki, koce, krzyżówki, ciekawe książki do czytania, karty, pościel w rozmiarze 160x200 i 200x220 Dla dzieci: książki dla dzieci 7-12, karty, gry/puzzle dla dzieci 7-12 lat, materiały plastyczne (bloki, papiery kolorowe, kredki, flamastry, farby, plastelina, inne), piórniki, zeszyty

    Żywność:

    słodycze, kawa, herbata, kakao, budyń, kisiel, różnorodna żywność długoterminowa (Tu nie szalejemy, wszystko się przyda, ale w tym roku żywność idzie w drugiej kolejności)

    Domowa apteczka:

    plastry, tabletki na gardło, gaza, bandaże, witaminy dla dorosłych i dla dzieci (7-12lat)

    Ubrania:

    piżamy męskie M-XL, damskie S-XL, skarpety i majtki damskie, męskie (każdy rozmiar, nowe!) Damskie ubrania gł. zimowe- rozm. 48-50 Ubrania dziecięce gł zimowe Dziewczynka 158 cm, but 36-37 Chłopiec 164-168, but 39,5 Ubrania z wyjątkiem bielizny mogą być używane, ale nie zniszczone! Prosimy o rzeczy już wyprane.

    W tym roku mniej skupiamy się na żywności, a bardziej na rzeczach na które zawsze szkoda pieniędzy. Jak co roku zbieram także pieniądze za które będą kupione specjalne prezenty lub rzeczy których nie zdołamy zebrać.

    Każda pomoc jest ważna. W razie czego proszę o wiadomość do mnie. Pilnie potrzebujemy kartonów do pakowania. Najlepiej średniej wielkości. Kochani w każdym z nas kryje się Święty Mikołaj. Bądźmy razem, jak co roku. Udzielam wszelkich dodatkowych informacji. Proszę pisać do mnie śmiało na Librusie. Pozdrawiam Was Kochani. Pani Basia !! PS:

    Zbiórka trwa od poniedziałku do piątku. Kończy się 11 grudnia. Rzeczy można przynosić do szkoły w godzinach 6:30-15:00. Osoby chętne proszę załączyć do paczki kartkę z imieniem i nazwiskiem lub przekazać na listę osobie, która będzie odbierała paczki. Uczniowie będą dostawali dodatkowe punkty za udział w akcji.

    Barbara Siedlecka

  • 03.12. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

    Każdego roku - 3 grudnia - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Dzień ten został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń w codziennym życiu, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania. 

    Ten dzień może być również refleksją, że żadna niepełnosprawność nie musi być barierą w spełnianiu marzeń! Niech ci, i wielu innych, których znamy, będą dla nas wszystkich inspiracją!

    Katarzyna Macioch

  • Lekcja fotografii

    Lekcja fotografii

    Przy okazji tematyki związanej z fotografią uczniowie klasy VII mieli okazję wykazać się znajomością podstaw tworzenia zdjęć i ich obróbki. Praca polegała na zaprojektowaniu estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni stołu lub kompozycji złożonej z produktów spożywczych w wybranym stylu, np. nowoczesnym, minimalistycznym, pełnym przepychu, baśniowym itp. Celem było ukazanie i zaakcentowanie kolorów, faktury i wzorów widocznych na produktach oraz elementach dekoracji. Praca dostarczyła uczniom okazji do rozbudzenia kreatywności, a także umożliwiła zdobycie nowej wiedzy i ciekawych doświadczeń. Efekty można obejrzeć w galerii. fotografia

    Milena Wielechowska

  • Zajęcia kreatywne w klasie III

    Zajęcia kreatywne w klasie III

    Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie III odbywają się raz w tygodniu. Ich celem jest wspieranie postawy twórczej przez rozwijanie twórczego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów, kształtowanie ekspresji oraz uczenie pokonywania przeszkód emocjonalno - motywacyjnych. Pracując z dziećmi młodszymi można dostrzec, że są one pełne inwencji, spostrzegawczości i ciekawości świata. Dlatego celem zajęć kreatywnych jest wdrażanie uczniów do chętnego i odważnego podejmowania problemów, współpracy w grupie, poszukiwania nowych i oryginalnych rozwiązań. Współczesny świat wymaga twórczej aktywności, tak więc kształcenie ludzi twórczych stało się zadaniem szkoły. Uczniowie klasy III bardzo ambitnie podchodzą do każdego zadania. W efekcie od początku roku szkolnego 2020/2021, zarówno podczas nauki stacjonarnej, jak i zdalnej, powstają wyjątkowo kreatywne prace o różnorodnej tematyce (lalka z drewnianej łyżki, zając ze skarpety, kompozycje z darów jesieni, lis z liścia klonu, gniotek, parasol z papierowego talerzyka, jesień zamknięta w słoiku, pacynka). Zapraszam do galerii. zajęcia kreatywne

    Milena Wielechowska

  • "ŻYWY OBRAZ"

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Żywy obraz”. Ich zadaniem było wykonanie fotografii odtwarzającej jedno z wybranych dzieł polskiego lub światowego malarstwa.

    Celem konkursu było rozwijanie twórczej wyobraźni uczniów, rozbudzenie zainteresowań, kreatywności, zachęcenie do własnych poszukiwań i interpretacji dzieła sztuki.

    Mam nadzieję, że ci, którzy wzięli udział przekonali się, że kontakt ze sztuką przede wszystkim wzbogaca, rozwija, inspiruje i bawi.

    Jury w składzie: "Dziewczynka z książką", "Kobiety modlące się w kruchcie", "Dziewczynka w czerwonej sukni", "Helenka z wazonem i kwiatami" i "Chef Offer 2" było pod ogromnym wrażeniem KAŻDEJ fotografii. Dziękujemy Uczniom za udział!

    Wpis pojawi się wkrótce również na stronie internetowej naszej szkoły!

    1. miejsce - URSZULA SKŁADANEK (kl. 7) "Helenka z wazonem i kwiatami" (Stanisław Wyspiański), "Syn Człowieczy" (Rene Magritte);

    2. miejsce - LENA BACZEWSKA (kl. 1) "Pytia" (Jacek Malczewski);

    3. miejsce ex aequo - WIKTORIA LASKOWSKA (kl. 4) i LENA ZBROŃSKA (kl. 5) "Portret dziewczynki w czerwonej sukni" (Józef Pankiewicz);

    WYRÓŻNIENIE - za oryginalną wizję artystyczną - JAKUB SOSIŃSKI (kl. 6B) "W ogródku" (Józef Chełmoński);

    Katarzyna Macioch

  • Święto Niepodległości

    Święto Niepodległości

    Pomimo, że w tym roku przeżywaliśmy święto Niepodległości w specyficznym czasie pandemii, nie przeszkodziło to naszym uczniom w pięknym i dostojnym upamiętnieniu tego święta. Zdjęcia w galerii...

  • Czasowa zmiana pracy Sekretariatu szkoły

    Czasowa zmiana pracy Sekretariatu szkoły

    UWAGA!!!

    W dniach 09.11-27.11 2020r.

    Sekretariat jest czynny

    od poniedziałku do piątku

                                              w godz. 8.00 – 13.30.

     

  • Warsztaty pszczelarskie

    Warsztaty pszczelarskie

    20 października uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze Pszczoły” z Chotomowa. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wygląda zawód i warsztat pracy pszczelarza, mogły też wcielić się w jego rolę. Ponadto uczniowie prześledzili rozwój pszczół i ich rolę w ekosystemie; poznali świat roślin i ziół miododajnych, a także właściwości produktów pszczelich. W trakcie zajęć odbyła się degustacja tych produktów (różne rodzaje miodów, pierzga, pyłek), a dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania świec z wosku. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie posadzili w szkolnym ogrodzie drzewo- miododajną lipę. Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę (i na zdrowie!) słoiczek miodu, pięknie udekorowane ciasteczka oraz maseczkę ochronną z motywem pszczół. Serdecznie dziękujemy Prowadzącym- cieszymy się, iż mogliśmy wziąć udział w tak wyjątkowej lekcji przyrody.

    Milena Wielechowska

  • Cyberprzemoc

    Cyberprzemoc

    Cyberprzemoc to różne formy agresji polegającej na wyśmiewaniu, publikacji kompromitujących materiałów, zastraszaniu czy poniżaniu innych osób w sieci.

    W październiku b.r. uczniowie klas 1-8 wzięli udział w warsztatach poruszających tematykę tego niebezpiecznego zjawiska. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców.

    Jednym z efektów przeprowadzonych zajęć było wypracowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci oraz zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.

    Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali plakaty: >>>cyberprzemoc

     

    Milena Wielechowska

     

  • „Historia nauczycielką życia”

    „Historia nauczycielką życia”

    Te znane słowa wypowiedziane przez Cycerona są aktualne i dziś. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Janówku ciągle zaskakują kreatywnością i zaangażowaniem. Wykorzystują swoje umiejętności plastyczne, techniczne i literackie, i tak oto powstają wspaniałe prace              o których ich twórcy potrafią ciekawie opowiadać. 

    Słynni archeolodzy z klasy czwartej wręcz przekopali piaskownicę na placu zabaw           w poszukiwaniu źródeł historycznych. Wybitni historycy z klasy piątej dokładnie prześledzili koczowniczy i osiadły tryb życia, zbadali dokonania cywilizacji starożytnych i  stworzyli wspaniałe pomoce dydaktyczne, dzięki czemu nikt nie pomyli piramidy z trójkątem czy menory ze zwykłym świecznikiem.

    Odkrywcy z klasy szóstej prześledzili trasy szlaków handlowych, poznali dokonania znanych podróżników, zwiedzili różne kontynenty m.in. poznali   miejsca i zabytki związane   z cywilizacją prekolumbijską. A także zbadali pochodzenie różnych produktów spożywczych, które przywędrowały do nas w czasach odkryć geograficznych. Napracowali się ale jaki osiągnęli dorobek naukowy.

    Archiwiści z klasy siódmej dokonali analizy dokumentów, utworów literackich i dzieł sztuki, dzięki czemu epoka romantyzmu nie jest im obca.  Filozofowie z klasy ósmej rozważali kwestię wybuchu II wojny światowej ale ich poglądy były tak rozbieżne, że nie mogli wypracować wspólnego wniosku. 

    Powyższe działania uczniów potwierdzają w pełni słowa Cycerona „Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem”. 

     

    E. Ładniak 

    Zdjęcia >>>http://spjanowek.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=104

  • Narodowe Czytanie w Janówku

    Narodowe Czytanie w Janówku

    Ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” promująca czytelnictwo i wiedzę  o literaturze polskiej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, po raz drugi odbyła się w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Janówku Pierwszym.

    W tym roku 5 września 2020 roku po raz dziewiąty para prezydencka zainaugurowała akcję „Narodowego Czytania”.  Tym razem czytaliśmy dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu w którym realizm łączy się z fantastyką. Utwór jest tragedią,  która rozegrała się pomiędzy dwoma siostrami  – Balladyną i Aliną. Treść tego dzieła koncentruje się na  analizie postaw i czynów bohaterów.  

    Ze względu na szczególne warunki związane z epidemią akcja miała ograniczony zasięg i została skierowana do uczniów starszych klas, a odbyła się na sali gimnastycznej. Pomimo trudnej sytuacji nastąpiła pełna mobilizacja i zaangażowanie wszystkich uczestników. Uczniowie klasy szóstej i ósmej czytali fragmenty „Balladyny” wybrane przez Panią Katarzynę Błażejewską, a uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem Pani Ewy Ładniak przygotowali dekoracje i odegrali  scenkę współczesnej „Balladyny”. 

    W ramach akcji został przeprowadzony konkurs dla klas V - VIII na plakat – temat: „Życie i twórczość Juliusza Słowackiego” lub prezentację multimedialną z dwóch tematów do wyboru.

    Organizatorzy postanowili przyznać 3 nagrody i 2 wyróżnienia.

    Nagrodę w kategorii prezentacja multimedialna zdobyli:

    1. Olga Buzowycz kl. VII – temat: Życie i twórczość Juliusza Słowackiego;

    2. Jakub Kunisz kl. VI b  - „Balladyna” na scenie. 

    Nagrodę w kategorii plakat zdobyła:

    Wiktoria Błażejewska kl. V 

    Wyróżnienia: Natalia Rutecka kl. VIII, Nadia Choromańska kl. VI b

    Organizatorzy gratulują zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, za ciekawe i różnorodne prace.

                                                                                                                                                  E. Ładniak

     

    Fotorelacja>>>

  • Nowe obostrzenia

    Nowe obostrzenia

    W związku dynamiczną sytuacją wzrostową w zakresie zdiagnozowanych osób zakażonych w bieżącym tygodniu (poniedziałek 2006 nowych zakażeń - piątek 4739) oraz wprowadzonymi od 10 października 2020 obostrzeniami na terenie całego kraju https://liblink.pl/arYxDOv457 oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 (w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii) zmieniamy również zasady obowiązujące uczniów i nauczycieli w tym zakresie na terenie szkoły.Zmiana dotyczy wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa wszystkich uczniów (łącznie z klasą 0) w przestrzeni wspólnej szkoły - szatnia, korytarze, łazienki.Obowiązek ten NIE BĘDZIE dotyczył zajęć lekcyjnych oraz zajęć świetlicowych - od momentu, kiedy uczniowie zasiądą w ławkach rozpoczynając lekcje, do momentu zakończenia zajęć przez nauczyciela.W trakcie obiadów, siedząc przy stoliku i spożywając posiłek zakrywanie ust i nosa nie obowiązuje, wstając od stolika zakrywamy usta i nos.W przypadku spożywania na przerwie posiłku lub napoju przyniesionego z domu, prosimy aby uczeń usiadł/stanął w jednym miejscu, odsłonił usta i nos, spożył posiłek, a następnie z powrotem zasłonił usta i nos.Obowiązkiem Rodzica/Opiekuna jest zapewnienie dziecku osłony nosa i ust. Szkoła służy pomocą jedynie w sporadycznych przypadkach, uszkodzenie maski itp.Konsekwencją notorycznego nie przestrzegania w/w procedur będą ujemna punkty z zachowania.

    Prosimy o wyrozumiałość, wsparcie i uszanowanie nowych zasad.

    Procedury mają zastosowanie począwszy od 13 października 2020 r.

  • Deklaracje żywienia

    Szanowni Rodzice,

    mamy nadzieję, że już w tym miesiącu nasi uczniowie będą mogli skorzystać z obiadów w szkole.

    W załączeniu deklaracje żywienia dla chętnych.

    Deklaracja_zywienie_SP_Janowek__rok_2020-2021.pdf​​​​​​​

  • Kredkobranie zakończone

    Kredkobranie zakończone

    Zakończono akcję "Kredkobranie". Wolontariusze naszej szkoły policzyli i spakowali przybory papiernicze, które były zbierane dla ubogich dzieci z kresów wschodnich. Zebrano 194 sztuki przyborów szkolnych: bloki, zeszyty, nożyczki, kredki, długopisy, ołówki, bibuła i piórniki dojechały już do fundacji Ignatianum z Krakowa.

     

    Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie DZIĘKUJEMY.

    Bożena Wodyńska

  • Warsztaty klas 1-3

    Warsztaty klas 1-3

    Dnia 22 września b.r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w mobilnych warsztatach zorganizowanych przez Centrum Innowacyjnej Edukacji. Podczas zajęć dzieci mogły dowiedzieć się czym jest suchy lód, jakie ma właściwości i zastosowanie w życiu codziennym. Uczniowie mieli okazję wziąć czynny udział w eksperymentach z suchym lodem (np. wybuchowe fryzury, zamrażanie róży, dymiący eliksir, szalona piana, magiczny balon), a nawet skosztować dymiącego napoju. Na zakończenie zajęć wszyscy wykonali własne prace- slime w wybranym kolorze, z dodatkiem brokatu i innych ozdób. Warsztaty spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony uczniów- każde dziecko oceniło zajęcia jako bardzo interesujące doświadczenie. Zapraszam do galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

    Milena Wielechowska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego
    Janówek Pierwszy
    ul. Dworcowa 5
    05-124 Skrzeszew
  • (+22) 775-52-23

Galerie zdjęć