• Dyżur wakacyjny

Terminy dyżurów wakacyjnych 2024

• "Kaczka Dziwaczka" w wykonaniu koła teatralnego.

W dniu 27 lutego uczniowie klas 0-4 oglądali inscenizację "Kaczki Dziwaczki" Jana Brzechwy w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. Przedstawienie było efektem pracy kółka teatralnego prowadzonego przez panią Marzenę Olejniczak. Dziękujemy i czekamy na kolejne występy!

• Praca metodą projektową " W pracowni lalkarskiej" kl.2

• Gminne zawody klas 7-8 w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w Wieliszewie

20 lutego odbyły się gminne zawody Klas 7-8 w piłce siatkowej. Dziewczęta zajęły 4 miejsce, zaś chłopcy 2.

Gratulacje!

• Projekt „Lista dobrych praktyk MSWM”

Projekt „Lista dobrych praktyk MSWM są to postulaty dotyczące edukacji ekologiczno-klimatycznej dzieci i młodzieży przygotowane przez Komisję Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Wsi Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego
    w związku z pogarszającym się stanem środowiska naturalnego oraz klimatu.

• Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Janówku Pierwszym.

9 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Janówku Pierwszym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać występy artystyczne przygotowane przez uczniów z klasy 0a, 0b i 2. Mali artyści z przejęciem odgrywali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na koniec uroczystości wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom upominki. Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Monika Ciechowska

• Dzień pizzy

• Bal karnawałowy kl.3b

• Bal karnawałowy kl.2

• Bal karnawałowy kl.1

• Dzień Pozytywnego Myślenia

Warszawska Syrenka

Zapraszamy do udziału w etapie gminnym 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który od ponad 40 lat promuje kulturę języka polskiego i sztukę recytowania.

Istotą konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale także wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

Organizatorem etapu gminnego jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie. Komisje szkolne kwalifikują do eliminacji gminnych w każdej kategorii wiekowej maksymalnie 3 recytatorów. Prosimy o zgłoszenia zainteresowanych uczniów do swoich wychowawców (klasy I-III) lub do nauczycieli języka polskiego (kl. IV-VIII).

Etap Gminny konkursu zostanie przeprowadzony 8 marca 2024 w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach (ul. Moniuszki 2 / róg Nowodworskiej) w godzinach:

kategoria 1: klasy I-III – godz. 10.00

kategoria 2: klasy IV-VI – godz. 11.30

kategoria 3: klasy VII-VIII – godz. 12.30

REPERTUAR (dotyczy wszystkich etapów eliminacji):

1. Klasy I-III: jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty.

2. Klasy IV-VI i VII-VIII: dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) –tematyka dowolna. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut

3. Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich.

4. Utwory powinny prezentować jak najlepiej możliwości interpretacyjne recytującego. Należyzwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora dwa utwory były zróżnicowane w treści i nastroju.

5. Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.

6. Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru.

7. Uczestnik może brać udział tylko w jednej placówce przeprowadzającej eliminacje. Udział w eliminacjach w kilku placówkach może skutkować dyskwalifikacją.

Dwóch najlepszych uczestników etapu gminnego z każdej kat. otrzymuje szansę rywalizacji w etapie powiatowym, który odbędzie się 27 marca 2024 r. w Poczytalni w Legionowie przy ul. Tadeusza Kościuszki 8a.

• Zapraszamy

• Kreatywna matematyka w klasie 1

• Ogólnopolska akcja BohaterON – włącz historię!

Ogólnopolska akcja BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W tym roku jest to 79 rocznica Powstania Warszawskiego.

Akcja  realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc, cieszy się coraz większą popularnością również w naszej szkole.

W tym roku podczas lekcji historii i języka polskiego uczniowie poznali życie w trakcie powstania, przebieg powstania, przywódców i  najważniejsze etapy walk.

Uczniowie klas siódmych i ósmych na podstawie filmu i wykładu, zastanawiali się nad sensem powstania, dyskutowali na temat spotów kampanii BohaterON – Godzina „W”, analizowali i interpretowali czas, miejsce i zachowanie bohaterów spotów oraz wyrażali własne refleksje.

Uczniowie klas młodszych dowiedzieli się, jakim koszmarem jest wojna z perspektywy dziecka, które utraciło przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa, poznali życie i marzenia ludzi w czasie powstania.

Aby pokazać, że w naszej szkole pamiętamy o powstańcach dodaliśmy wpis na portalu wirtualnej mapy Polski, który pojawił się jako symboliczny znacznik na tej mapie.

• Życzenia

• Podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji tworzenia kartek świątecznych dla kombatantów "Serce za odwagę"

• Wigilia wieczorna: magiczny występ naszych uczniów i chóru Belcanto

strona: